Digitální garáž od Googlu. Stojí za to?

Google se od dob pouhého vyhledávače webových stránek (cca 1997 – 98) poměrně zásadně proměnil. Nabízí nespočet služeb, které můžete využívat jako profesionálové na denní bázi. Zároveň vyvíjí jeden z nejrozšířenějších operačních systému pro telefony Android a také prodává i vlastní hardware jako Pixel 2. Dnes se ale výlučně zaměříme na sektor kde dominuje. Dominantní pozici si drží ve světě vyhledávačů, kde svůj business model spojil s inzercí reklam. A právě na toto téma se zaměřuje i Digitální garáž.

Marketing v pojetí Googlu

Certifikát Digitální garáž

Certifikát Digitální garáž

Digitální garáž je v podstatě kurz online marketingu. Projít všemi videi a kvízy vám pár dní zabere a je tam rozhodně co pochytit k inspiraci. Přeci jen cíl Googlu je, aby váš obchod byl úspěšný. Skrze úspěšný obchod bude přibývat inzerce a ve výsledku tak i zisky pro Google skrze reklamu. Videa jsou česky a slovensky nadabovaná, takže nemusíte mít strach z angličtiny. Co mile překvapí, tak Google ze sebe nedělá všemocné a je ochoten zmínit i konkurenci, což je na české scéně Seznam a jeho služba Sklik. O to víc jsem tak utvrzen, že Googlu nejde primárně o jejich zisk, ale právě o ten váš, protože vědí, že Seznam má trochu jiné publikum uživatelů, které by právě vaše reklamy mohli zaujmout.

Obsah garáže

Narovinu vás ale tyto základní videa tolik nenaučí co se praxe a nástrojů Google týče. Neobsahují žádné ukázky tvoření reklamy přímo v rozhraní Adwords ani ukázky z Google Analytics, kde můžete sledovat svojí návštěvnost stránek, prodeje a dokonce i jaké publikum vaše stránky navštěvuje. Všechna videa jsou postavena na teoretické rovině. Naučí vás základní terminologii i principy jak vlastně tyto systémy typu Sklik a Adwords fungují. Ukáží vám inspirativní příběhy podniků a jak takovou reklamu tvořit na papíře. Bohužel, pro to abyste si ji mohli nakonfigurovat samy, byste museli projít ještě jedním kurzem od Googlu, zkoušet pokus omyl (což vás bude stát i peníze) a nebo to prostě nechat někomu, kdo tomu rozumí o něco víc než vy. Nastavovat reklamy jsem vlastně uměl dříve, než jsem tento kurz absoloval. Měl mi dodat inspiraci, nápady, a třeba i materiály, kterých jsme si dříve nevšiml. Očekávání se nakonec splnilo, ale právě proto také vím, že tato teorie je absolutně něco jiného, když to pak máte převést do praxe, kde na vás čekají různé překážky i typu délka věty ve vyhledávací reklamě, formáty obrázku v obsahové reklamě apod. Ale abych to uzavřel, ano pro ty, co nemají žádné znalosti v online marketingu, nebo teprve začínáte, určitě se vám vyplatí strávit pár dní i nad tímhle kurzem, který je mimochodem zadarmo!

Další kurzy k Analytics naleznete například zde.
Další kurzy k Adwords naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.