Erasmus+ Volunteering Awards – výhra!

O Chorvatsku jsem toho napsal už hodně, a přesto to není konec. Jak jste se možná dočetli v předchozích článcích, jsem v Chorvatsku jako dobrovolník. Pracuji pro Local Democracy Agency, kde tvořím videa, píšu články, organizuji akce a podobné. Vše je pod hlavičkou Erasmus+ a tedy jsem součástí programu Evropské Unie. Často se ale setkávám, že lidé nevědí, co to ten Erasmus je a co tu jako dobrovolník dělám. Erasmus sám o sobě trochu bojuje s propagací a snaží se propagovat hodně přes své bývalé a současné účastníky. Já se například o programu EVS dozvěděl teprve před rokem a na to, že už program jako takový existuje přes 10 let, je to poněkud pozdě (v mých 25 letech). Ideální totiž je, když vyrazíte těsně po střední škole.

Soutěž od EYCA

V dubnu byla vyhlášená soutěž, kde podmínkou možné výhry bylo zaslat minutové inspirativní video s tématem ERASMUS+. Video bylo hodnoceno v kategoriích virálnosti (kolik dostalo liků), inspirace a kreativity. No, měl jsem asi 4 dny do uzávěrky, když jsme na videu začal pracovat. Vlastně jsem posbíral všechny snímky, které jsem posbíral do té doby a během dvou

EYCA diplom

dnů sestříhal. Koupil jsem tomu i licencovanou hudbu a nastavil tomu 1:52 sekund. Inspiroval jsem se předchozím rokem, kdy videa byla také trochu delší. Dva dny před uzávěrkou jsem zaslal a dostal zajímavý email nazpět.

Video bylo moc dlouhé, mám ho prý zkrátit. Celkem naštván jsem následujících 40 hodin pracoval na přepracování. Věděl jsem, že v kategorii virality nemohu vyhrát, ale měl jsem možnost ještě zazářit v inspirativnosti a kreativitě. Nakonec jsem byl s výsledkem spokojen a snad bylo i lepší než předchozí verze. Líbí se mi jeho údernost a rád bych ho používal při promování v Čechách. Další videa můžete najít zde!

Vítězství!

Od odeslání videa do oznámení výherců uplynulo cca 7 dní a světe div se, já skutečně vyhrál. Bohužel jsem se nemohl zúčastnit slavnostního ceremoniálu, který se konal ve Strasbourgu, ale minimálně tak budu moct vzít svojí přítelkyni do španělské Zaragozy na pěkný víkend. A i vy teď můžete vidět výherní video, které vás snad namotivuje vyrazit na okraj světa!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.