Recenze: Harry Potter a Prokleté dítě

Recenze

Harry Potter a Prokleté dítě

Zpočátku jsem přistupoval hodně skepticky k recenzím jiných čtenářů. Respektive lidé, kteří ji četli, o ní nemají valné mínění. Je to ale jedním prostým důvodem.

Zpět do minulosti

J. K. Rowlingová vydala celkem sedm knih plné detailních popisů postav, prostředí, akce a mnoho dalšího. Rozhodně patřím mezi ty, kteří svět Rowlingové milují právě pro to, kolik se v toho v něm skrývá. Prokleté dítě má být volnějším pokračováním příběhu Harryho Pottera. I tak ale budete chtít po knize, aby vás naplnila emocemi stejně tak, jako tomu bylo u předešlých dílů.

Dílo samotné

Narovinu říkám, že u většiny se to nepodaří, a to z prostého důvodu. Dílo je psáno jako divadelní hra. Popisy nejsou tak detailní a stejně tak akce ani svět nejsou rozepsané do sáhodlouhých popisů. Vše se shrnuje do dialogů a sem tam zasáhne vypravěč. Čtenář o to víc musí použít svojí fantazii, aby si vytvořil postavy a jejich prostředí. Pokud máte bujnou představivost a umíte ji použít, tak vás kniha určitě zaujme.
Co se obsahu týče, chybí mi tam důmyslnější zápletka, tajemno. Pokud rádi sledujete nového Sherlocka Holmese s B. Cumberbatchem, tak budete v tomto směru pravděpodobně také náročnější na obsah. Na druhou stranu kniha splnila část očekávání. Opět se něco dozvíte z prostředí Harryho Pottera, čeká vás nějaká ta akce, emoce a napětí. Kniha nechává volnější prostor pro kulisy a detaily všem, kteří by tuto hru chtěli uvést k životu ve svém vlastním divadle.

Doporučení

Za mě je tak kniha velmi dobrá (nikoliv vynikající) ale rozhodně ji nedoporučuji lidem, kteří neradi zaměstnávají vlastní fantazii a spíše čerpají z popisné fantazie autora. Budete totiž zklamáni nikoliv díky autorovi knihy, ale díky stylu jakým je kniha psaná. Konečný názor je ale koneckonců na vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.